Pomysł na rodzinne popołudnie — wizyta w papugarni

Kontakt ze zwierzętami ma pozytywny wpływ na samopoczucie. Ich bliskość sprawia, że obniża się poziom stresu. Wizyta w papugarni jest zatem znakomitym pomysłem na spędzenie rodzinnego popołudnia. Wycieczka sprawia wiele radości dzieciom i dorosłym. Co można zobaczyć w papugarni?

Papugarnia — co to za miejsce?

Przed wizytą w papugarni warto dowiedzieć się więcej o zasadzie jej działania. Jest to miejsce, w którym goście nie oglądają ptaków w klatkach. Papugarnia to przestrzeń, w której papugi mogą swobodnie przemieszczać się w warunkach możliwie zbliżonych do ich naturalnego środowiska występowania. Ptaki mogą siadać na gałęziach, pić z licznych poidełek oraz latać. Do ich dyspozycji oddano pomieszczenie o wielkości kilkudziesięciu metrów kwadratowych. Panująca w nim temperatura i wilgotność sprawia, że papugi mają dobre samopoczucie i sporo energii do zabawy.

W papugarni ptaki są oswojone z ludźmi, dlatego goście mogą je karmić i podziwiać z niewielkiej odległości. Papugi chętnie siadają na ramionach, jedzą ziarna ze specjalnego kubeczka i pozwalają na delikatne pogłaskanie. Dzięki temu obcowanie z papugami daje wiele radości. Dzieci mogą oswoić się z bliskością zwierząt, a rodzice zapomnieć o troskach, beztrosko spędzając czas z rodziną.

Jak przygotować się do wizyty w papugarni?

W papugarni można spędzić od kilkudziesięciu minut do nawet kilku godzin w zależności od własnych preferencji. Z papugami warto oswajać się stopniowo bez pośpiechu. Ważne jest przeprowadzenie rozmowy z dziećmi na temat hałasu. Maluchy powinny wiedzieć, że papug nie wolno straszyć. Cisza i cierpliwość sprawiają, że papugi chętnie obcują nawet z kilkulatkami i pozwalają im karmić się i dotykać. Ze względu na to, że papugarnia jest licznie odwiedzana przez ludzi, papugi często siadają na głowie lub ramionach odwiedzających. Ptaki mogą przypadkowo uszkodzić ubranie pazurkami lub odchodami, dlatego warto przygotować dla siebie odzież na zmianę. Dzięki temu uniknie się nieprzyjemności związanych ze zniszczeniem nowego ulubionego ubrania.

Wizyta w papugarni może odbyć się w dowolny dzień. Obiekt jest czynny przez cały rok. Działa zarówno latem, jak i zimą, gdyż ptaki mieszkają w ogrzewanych pomieszczeniach. Dzięki odpowiednim warunkom w budynku, goście nawet w czasie mrozów mogą przenieść się do egzotycznego świata z ogromnymi papugami i mniejszymi gatunkami we wszystkich kolorach tęczy. To znakomite doświadczenie zwłaszcza w pochmurne, krótkie dni, gdy w Polsce brakuje słońca.