Jakie są zalety trenowania judo?

Aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie emocjonalne. Ćwiczenia przynoszą dobre rezultaty w każdym wieku, jednak miłość do sportu najlepiej zaszczepić już w dzieciach. Dobrym wyborem są zajęcia organizowane przez instruktorów judo. Dzięki nim dziecko staje się nie tylko sprawniejsze, ale i pewniejsze siebie.

Lepsza kondycja i obniżenie poziomu stresu

Podczas aktywności fizycznej organizm pracuje intensywniej, dlatego zwiększa się częstotliwość oddechu i tempo bicia serca. Wszystkie komórki są dzięki temu lepiej natlenione i odżywione, gdyż krew sprawniej krąży po organizmie. Dodatkowo podczas ćwiczeń spada poziom stresu. Aktywność fizyczna zwiększa wydzielanie hormonów szczęścia, czyli endorfin. Dzięki temu po zajęciach w szkole judo tryska się humorem, pomimo zmęczonych mięśni.

Regularna aktywność fizyczna pomaga skutecznie pozbyć się stresu. Ćwiczenia ograniczają jego negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu i chronią przed wystąpieniem objawów somatycznych ze strony różnych organów. Podczas treningów judo można pozbyć się nagromadzonych w sobie negatywnych emocji bez krzyków i złoszczenia się na inne osoby. Judo ułatwia również pozbywanie się stresu związanego z burzą hormonów, która przyczynia się do nastoletniego buntu. W szkole judo można nauczyć się lepszej samokontroli, dzięki czemu burza hormonów będzie o wiele mniej uciążliwa dla otoczenia. Samokontrola pomaga również radzić sobie z emocjami w dorosłym życiu.

Szkoła judo to miejsce dla każdego

Szkoła judo prowadzi zajęcia na różnych poziomach trudności, dlatego mogą dołączyć do nich zarówno początkujące osoby, jak i bardziej doświadczeni uczestnicy. Zajęcia dla początkujących umożliwiają stopniowe podnoszenie sprawności fizycznej i ogólnej kondycji organizmu poprzez odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń. Następnie uczestnicy zajęć poznają chwyty i zasady judo, które umożliwiają pokonanie przeciwnika na macie. Stopień zaawansowania ćwiczeń zwiększa się stopniowo, dlatego do szkoły judo może zapisać się każdy, kto ma ochotę rozpocząć naukę sztuk walki.

Zajęcia dla zaawansowanych umożliwiają poprawienie techniki i zwiększenie siły fizycznej, by zdobyć przewagę nad przeciwnikiem na macie. Dzięki regularnym treningom judo uczestnicy przygotowują się do udziału w turniejach i zdobywania tytułów mistrzowskich w swojej kategorii wiekowej. W szkole judo na uczestników czekają wykwalifikowani trenerzy, którzy wskazują, co powinien poprawić uczeń, by osiągnąć założone cele i na które elementy treningów zwrócić szczególną uwagę.