Czy suplementy na alergie działają?
Czy istnieją suplementy na alergie?
Alergie są zmorą coraz większej liczby ludzi. Praktycznie każdy z nas ma w swoim najbliższym otoczeniu alergika lub sam nim jest. Często alergia na jeden czynnik to tylko początek. Okazuje się później, że nasze ciało reaguje reakcjami uczuleniowymi także na wiele innych. Z kolei niektóre alergeny z konkretnego źródła, mogą pojawiać się w podobnej formie w innych i alergia na jeden czynnik okazuje się ogółem alergią na kilka różnych rzeczy. Suplementy na alergie w formie produktów z naturalnymi ekstraktami pomagają w zarówno zmniejszeniu objawów alergii, jak i jako składniki, które mogą uśpić te mniej mocne reakcje, a także zadziałać jako środek przeciwhistaminowy. Oczywiście suplementacja na alergie w takiej formie w żaden sposób nie uchroni nas przed reakcjami, które wiemy, że mają nasilenie o stopniu niebezpiecznym dla życia. Dlatego suplementując ekstrakty przeciwalergiczne, nie zwalnia nas to z obowiązku unikania ekspozycji na alergeny, o ile to możliwe.
Suplementy na alergie podczas pylenia.
Alergia na pyłki to jedna z najuciążliwszych alergii, jakie mogą wystąpić w naszym życiu, zaraz obok alergii na sierść kota i psa u osób, które nie wyobrażają sobie życia bez czworonożnych przyjaciół. Problem jest głównie taki, że nie możemy przez cały okres pylenia zamknąć się w domu, bez dostępu świeżego powietrza w idealnie pozbawionym alergenów pomieszczeniu. Jeżeli nie mamy nawet bardzo silnych zagrażających życiu reakcji alergicznych, suplementy na alergie mogą zmniejszyć objawy. Dzięki temu możemy prowadzić życie w miarę komfortowo, bez nieprzyjemnych objawów takich jak wodnisty katar czy zapalenie spojówek. Suplementacja przy alergii na pyłki daje nam też możliwość kontrolowania okresu, w jakim wiemy, że będziemy mieć uczulenie. Mamy kalendarze pyleń, jak i zazwyczaj jako alergicy doświadczenie w tym, jakie okresy w roku są dla nas najbardziej uciążliwe.
Jakie naturalne suplementy na alergie?
Suplementacja przy alergii na pyłki ze względu na świadomość czasu, w jakim będzie występować może być stosowana na dwa różne sposoby. Pierwszy to przyjmowanie suplementów podczas sezonu z ewentualnym wyprzedzeniem go o kilka tygodni. Drugi to stosowanie całoroczne, które może być dobrym pomysłem ze względu na wspominaną w pierwszym akapicie mnogość podobnych alergenów. Naturalne suplementy na alergie są zazwyczaj na tyle bezpieczne, że nie trzeba mieć obaw o ich ciągłe stosowanie, a często też wzmacniają organizm ogółem. Są to wyciągi i ekstrakty z czosnku, łopianu, jeżówki, pyłku pszczelego i wielu innych.