Mata Shiatzu do japońskiego masażu 

Coraz większą popularnością w obecnych bardzo zbieganych i zestresowanych czasach cieszy się masaż Shiatsu. Umiejętność szybkiego i pełnego zrelaksowania się oraz osiągnięcia głębokiego uspokojenia jest więc dzisiaj na wagę złota. Tradycyjny masaż Shaitsu ma dobroczynne oddziaływanie zarówno na ciało jak i na nasz wiecznie zmęczony umysł. Nie ma osoby, która po masażu Shiatsu nie poczułaby się lekko i świeżo. Maty Shiatsu służące jako podkład podczas wykonywania masażu wywodzą się tak samo jak i masaż shiatsu z Japonii. Z tego kraju pochodzi wiele egzotycznych, ale bardzo przydatnych zwyczajów oraz przedmiotów codziennego użytku.

Czym jest mata Shiatzu?

Mata Shiatsu, czyli japoński futon to bardzo wygodny podkład świetnie sprawdzający się w czasie masażu. W Japonii takich futonów używa się oczywiście nie tylko do masażu shiatsu. Od pokoleń Japończycy śpią na takich posłaniach i może właśnie dzięki temu są jednymi z najzdrowszych ludzi na świecie. Maty takiej można używać zawsze, gdy chcemy wygodnie się zrelaksować, leżąc na miękkim i przyjemnym posłaniu, niezależnie czy będzie to długi sen, krótka drzemka, czy czytanie książki lub oglądanie telewizji. W każdej z tych sytuacji mata sprawdzi się wyśmienicie.  

Właściwości maty Shiatzu

Oryginalna japońska mata shiatsu wykonana jest z kilku warstw naturalnej bawełny połączonych w środku pięknego bawełnianego pokrowca. Całkowita grubość takiego materaca zazwyczaj wynosi około 6 centymetrów. Zaletą wynikającą z zastosowania naturalnej bawełny jest to, że taka mata ma bardzo mocne właściwości termoregulacyjne, dzięki czemu osoba z niej korzystająca zachowuje komfort cieplny. Tak właśnie dobrana grubość maty zapewnia nam odpowiednie podparcie kręgosłupa, a jest to bardzo ważne podczas długiego leżenia, zwłaszcza dla osób cierpiących na różnego rodzaju dolegliwości bólowe.

Masaż Shiatsu to oczywiście nie jedyny sposób na wykorzystanie japońskiego futonu. Spanie na takim podkładzie z pewnością spowoduje, że będziemy wstawać bardziej wyspani, wypoczęci i radośni.  W chłodniejszych porach roku wielu rodziców martwi się zimną podłogą, na której siadają podczas zabawy ich dzieci. W tej sytuacji mata shiatsu również świetnie nada się do zapewnienia naszym dzieciom odpowiedniego miejsca do spokojnych zabaw.

Łatwe przechowywanie

Matę można zrolować, co pozwala na bezproblemowe przechowywanie jej w szafie lub transportowanie w ramach potrzeby. W takiej formie z pewnością nie będziemy mieli problemu z upchnięciem jej w bagażniku naszego samochodu.

Wszystko to powoduje, że japoński futon, czyli bawełniana naturalna mata shiatsu jest bardzo przydatna w każdym domu i niewątpliwie jest wspaniałą inwestycją w zdrowie wszystkich osób, które będą z niej korzystały.