Magnes neodymowy walcowy jest bardzo silny

Walcowy magnes neodymowy to magnes stały wykonany ze stopu neodymowy, żelaza i boru. Jest to najsilniejszy rodzaj stałego magnesu dostępny w handlu i jest stosowany w różnych zastosowaniach, w tym silnikach elektrycznych, generatorach i głośnikach. Magnes walcowy neodymowy został po raz pierwszy opracowany w 1982 r. Przez General Motors i Sumitomo Special Metals. Jest wytwarzany przez połączenie sproszkowanego neodymowy, żelaza i boru i dociskając go do kształtu.

Magnes neodymowy walcowy jest wyjątkowo silny

Powstały magnes jest wyjątkowo silny, z polem magnetycznym, które jest około 10 razy silniejsze niż w przypadku konwencjonalnego magnesu ferrytu. Wysoka wytrzymałość walcowego magnesu neodymowy sprawia, że ​​idealnie nadaje się do stosowania w silnikach elektrycznych i generatorach. Jest również używany w głośnikach, ponieważ może stworzyć bardzo silne pole magnetyczne, które oddziałuje z cewką głosową, aby wytwarzać dźwięk. Magnes walcowy neodymowy ma szereg zalet w stosunku do innych rodzajów magnesów.

Dzięki sile magnesu neodymowego można miniaturyzować sprzęt

Jest bardzo silny, dzięki czemu można go stosować w mniejszych urządzeniach niż inne magnesy. Jest również odporny na demagnetyzację, więc z czasem zachowa swoją siłę. Główną wadą walcowego magnesu neodymowy jest jego koszt. Walcowy magnes neodymowy jest rodzajem magnesu stałego wykonanego ze stopu neodymowy, żelaza i boru. Ten magnes jest używany w szerokim zakresie zastosowań, w tym silników, generatorów, turbin wiatrowych, maszyn MRI i głośników. Jest bardzo silny ze względu na swój rozmiar, co oznacza, że ​​może wygenerować bardzo potężne pole magnetyczne.

Trwałość magnesów walcowych neodymowych

Jest również bardzo odporny na demagnetyzację, co oznacza, że ​​z czasem zachowa swój magnetyzm. Ten magnes rzadki jest używany w szerokim zakresie zastosowań, w tym silników, generatorów, turbin wiatrowych, dyskach twardego i obrazowaniu rezonansu magnetycznego. Magnesy neodymowy są najsilniejszym rodzajem magnesu stałego dostępnego na rynku i są zwykle 10 razy silniejsze niż magnes ferrytu lub ceramicznych.

Magnesy neodymowe walcowe w silnikach elektrycznych

Są one często używane w zastosowaniach, w których wymagane jest silne pole magnetyczne, na przykład w silnikach elektrycznych i generatorach. Magnes neodymowy został po raz pierwszy opracowany w latach 80. Przez General Motors i Sumitomo Special Metals. Szybko stał się preferowanym wyborem dla wielu zastosowań ze względu na wysoką wytrzymałość magnetyczną i odporność na demagnetyzację.
Magnesy neodymowe są wytwarzane przez połączenie elementarnego neodymowy z żelazem i borem, tworząc stop. Ten stop jest następnie tworzony w pożądany kształt i ochłodzony w polu magnetycznym.