Jak można zastosować płyty warstwowe z wełną mineralną

Ocieplenie poddasza wełną mineralną jest jednym z najbardziej efektywnych sposobów na docieplenie poddasza. Wśród ekspertów budowlanych jest ona uważana za jedną z najlepszych materiałów na ocieplenie poddasza.

Zastosowanie płyt warstwowych z wełną mineralną

Poniżej przedstawiamy kilka przykładów jej zastosowań.

  1. Warstwa ocieplająca wełną mineralną jest stosowana wszędzie tam, gdzie wymagane jest szczególnie wysokie wykonanie izolacji termicznej. W tym przypadku stosowana jest jako izolacja podłogowa.
  2. Istnieją specjalne rodzaje wełny mineralnej, które nie wymagają specjalnych warunków do nawilżania. Są one stosowane w przypadku izolacji ścian i fundamentów.
  3. W przypadku izolacji z płyta warstwowa wełna mineralna, przegród wewnętrznych stosowana jest wełna mineralna bez nawilżania.
  4. Istnieją także specjalne rodzaje wełny mineralnej, które są stosowane w przypadku izolacji przegród, które mają bezpośredni kontakt z gruntu.
  5. Wełna mineralna może być także stosowana jako izolacja ścian i podłóg, a także jako materiał do izolacji poddaszy.
  6. Istnieją także specjalne rodzaje wełny mineralnej, które są stosowane w przypadku izolacji pomieszczeń gospodarczych, takich jak garaże i piwnice.

Dobór płyt warstwowych z wełną mineralną

Wykonanie przegród zewnętrznych z płyt g-k wymusza ścisły nadzór ze strony producentów i dystrybutorów tych materiałów. Przypadkowy dobór lub nieodpowiednia ich obróbka może doprowadzić do poważnych skutków dla bezpieczeństwa i życia i zdrowia ludzi. Płyty g-k są dobre, ponieważ:

  1. Mają doskonałą przewodność cieplną.
  2. Są lekkie, a to wpływa na wykonanie łatwiejszej konstrukcji ściany.
  3. Łatwe w montażu. Wełna mineralna jest to materiał otrzymywany z oczyszczonej i rozdrobnionej skały wulkanicznej. Jest to jedna z najważniejszych izolacji, które mogą być stosowane w budownictwie. Jej przewaga nad innymi izolacjami polega na tym, ze jest produktem naturalnym, nie ulega biodegradacji, długo zachowuje swoje właściwości, nie wydziela toksycznych substancji.

Płyty warstwowe z wełną mineralną

Jest odporna na płomień i działanie wysokich temperatur. Jest bardzo dobrze przewodząca ciepło, a przy tym bardzo dobrze izolująca akustycznie. Odpowiednio dobrana grubość i rodzaj wełny mineralnej jest w stanie zapewnić komfort cieplny i akustyczny w każdym domu. Wełna mineralna jest środkiem higroskopijnym, który pochłania wodę, dlatego musi być dobrze osuszona przed kolejnym użyciem.