Jak laseroterapia może pomóc w rehabilitacji?

Jak laseroterapia może pomóc w rehabilitacji?

Skuteczna rehabilitacja przy pomocy laseroterapii

Czym jest laseroterapia?

Laseroterapia to leczenie techniką lasera, która skutecznie stosuje się we wspomaganiu gojenia uszkodzonych i chorych tkanek. Terapia z użyciem lasera stanowi coraz bardziej powszechną metodę rehabilitacji w schorzeniach i uszkodzeniach kości, ścięgien, tkanek miękkich, stawów i więzadeł oraz skóry. Laseroterapia opiera się na zjawisku biostymulacji, wobec czego jest najczęściej wykorzystywana w przypadku rehabilitacji i leczenia chorób tkanek miękkich.

Korzyści płynące z rehabilitacji metodą laseroterapii

 • zwiększone tempo gojenia uszkodzonych tkanek
 • łagodzenie bólu
 • poprawa mobilności pacjenta
 • regulacja procesów biochemicalznych
 • poprawa mikrokrążenia krwi
 • zmniejszenie obrzęków i stanów zapalnych

Najważniejsze wskazówki dotyczące laseroterapii

Chroniczny Ból Rany
Laser jest skuteczny do łagodzenia bólu w przypadku chorób zwyrodnieniowych tkanek miękkich Laseroterapia jest bardzo skuteczna do gojenia ran i blizn
Skurcze mięśni oraz stan zapalny mogą również skorzystać z laseroterapii Terapia ta jest szeroko stosowana w przypadku urazów chrzęstno-szkieletowych

Rafa wskazówka dotycząca rehabilitacji metodą laseroterapii

Kluczem do skutecznego wykorzystywania lasera jest zapewnienie właściwej dawki energii dzięki wykorzystaniu wysoce dokładnego i zautomatyzowanego zarządzania laserowym urządzeniem terapeutycznym, które zostało dostosowane specjalnie do potrzeb zdrowotnych pacjenta.

Bez względu na stosowaną metodę, rehabilitacja oparta na laseroterapii poprawia i wspomaga proces gojenia bez użycia leków i operacji. Skuteczność laseroterapii w leczeniu różnych schorzeń, takich jak zapalenie stawu, zapalenie stawów czy urazy chrzęstno-szkieletowe, została potwierdzona w wielu profesjonalnych badaniach.

Jak laseroterapia wykorzystana w rehabilitacji pozwala uzyskać lepsze rezultaty?

Laseroterapia jako alternatywa dla tradycyjnych metod leczenia

Korzystanie z laseroterapii w rehabilitacji może być uważane za skuteczny sposób poprawy funkcji ruchowych i złagodzenia bólu. Laseroterapia bazuje na emisji energii światła podczerwonego (IR) lub czerwonego (RL) na różnorodne części ciała, przez co stanowi nieinwazyjną, bezpieczną i szybką opcję leczenia. Może działać jako alternatywa dla tradycyjnych metod, takich jak ćwiczenia fizyczne, leczenie farmakologiczne lub zastrzyki.

Jak laseroterapia wpływa na ruchomość stawów?

Badania wykazały, że laseroterapia może pozytywnie wpływać na poprawę mobilności i ruchomości stawów, i to niezależnie od przyczyn uszkodzenia. Intensywne światło podczerwone i czerwone mogą niwelować stany zapalne, łagodzić ból oraz zmniejszać obrzęk, dzięki czemu stawy są podatniejsze na manualną terapię oraz aktywność fizyczną. Z kolei, laseroterapia wykazuje pozytywny wpływ na układ nerwowy, zmniejszając czas pojawienia się bólu i skurczy.

Korzyści z wykorzystania laseroterapii w rehabilitacji

Laseroterapia stanowi wyjątkowo skuteczny i bezpieczny sposób leczenia. Te same badania dowiodły, że laseroterapia w porównaniu do innych tradycyjnych metod pozwala osiągnąć lepsze i szybsze rezultaty. Może poprawiać jakość życia pacjentów, zarówno tych wymagających leczenia po urazach, jak i chorobach neurologicznych czy stanach zapalnych.

Korzyści
Niewielkie lub zerowe skutki uboczne
Bezpieczny i szybki sposób terapii
Poprawia mobilność i ruchomość stawów
Lepsze i szybsze wyniki w porównaniu do innych metod
Poprawia jakość życia i zmniejsza ból

Mając to na uwadze, laseroterapia może być uważana za skuteczną i bezpieczną opcje leczenia w celach rehabilitacyjnych. Ważne jednak, aby traktować je jako część szerszego programu rehabilitacji, w którym będą także ćwiczenia fizyczne lub manualna terapia.

Laseroterapia jako skuteczna terapia w rehabilitacji

Laseroterapia, zwana też fototerapią, to skuteczna terapia fizykalna, pozwalająca na dokładne działanie na konkretny obszar ciała bez pozostawiania ran czy skutków ubocznych. Z łaciny fototerapia pochodzi od słów fotós, co oznacza światło, oraz therapeia, co oznacza opiekę, leczenie.
Działanie laseroterapi polega na przenikaniu światła lasera przez tkanek pacjenta, dzięki czemu działa katalizująco na organy wewnętrzne.

Jak działa laseroterapia?

Precyzyjne wiązki laserowe wpływają na poprawę metabolizmu i krążenia krwi oraz szybszą regenerację tkanek.
Doświadczeni lekarze wykorzystują laseroterapi do zwalczania i leczenia wielu schorzeń, takich jak:

 • problemy z układem mięśniowym
 • bóle stawów
 • zapalenie stawów
 • udar mózgu
 • choroby neurologiczne
 • zaburzenia skóry
 • uszkodzenia wewnątrzczaszkowe

Ponadto, laseroterapia jest rozpowszechniona w rehabilitacji, w sporcie oraz w regencji zdrowia. Jak powiedział profesor A. Mazur z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, laseroterapia jest „skuteczną, szybką i bezpieczną metodą rehabilitacji”.

Zalety laseroterapii

Zalety laseroterapii
Bardzo skuteczna
Bezbolesna i komfortowa
Bezpieczna
Bez powikłań pozabiegowych
Wysoka skuteczność w przypadku różnych schorzeń

Laseroterapia to sprawdzona, bezpieczna i skuteczna technika, która może pomóc w rehabilitacji w różnych schorzeniach. Jej działanie obejmuje skuteczny wpływ na napięcie mięśniowo – chainowe oraz regencję chorego obszaru. Dzięki laseroterapii lekarze rehabilitacji mogą zapewnić swoim pacjentom ulgę w bólu i skuteczną terapię urazów i schorzeń.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat laseroterapii jako formy terapii wspomagającej rehabilitację, kliknij tutaj: https://www.seneca.com.pl/uslugi/laseroterapia/.